Burçlar

Astroloji Nedir, Neden Kullanılır, Gerçek Mi?

Astroloji Nedir, Neden Kullanılır, Gerçek Mi? Yüzyıllar boyunca insanlar dünyada var olan olayları anlayabilmek için gözlerini gökyüzüne çevirdiler. Yıldızları, gezegenleri inceleyerek gökteki hareketlerle dünyadaki olaylar arasında bir ilişki aradılar.

Astroloji Nedir, Neden Kullanılır, Gerçek Mi? Astroloji, temel anlamıyla, gezegenlerin konumları ile dünyada meydana gelen olaylar arasında bağlantı kurulmasıdır. Astrologlara göre gezegenlerin konumları hem kişileri hem de genel olarak dünyada yaşanan olayları etkilemektedir. Astrologlara göre, bir kişi doğduğu anda güneş, ay ve gezegenlerin konumu o kişinin karakterini şekillendirir. Gök cisimlerinin bu konumları, astrolojiye göre kişinin kaderini de belirler.

Astroloji Neden Kullanılır?

Astroloji birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. Astrolojiyi kendimizi ve çevremizdeki insanları daha iyi anlamak adına eğlenceli bir araç gibi kullanabiliriz. Bazı kişiler astrolojiyi dünyayı tanımak ve anlamak için kullanır. Bazı kişilerse astrolojiyi bir insanın karakterini anlayabilmek için kullanır. Çünkü astroloji, insanların karakterini anlayabilmemiz için çok zengin araçlara sahiptir. Bazı insanlar astrolojiyi diğer insanları etkilemek için kullanırlar. Astrolojide bir kişinin karakterini ve hayatındaki önemli olayları öğrenebilmek için onun doğum haritasına bakılır. Bir insanın doğum haritasından öğrenilen bilgiler, asla onu yargılamak için kullanılmamalıdır. Astroloji sadece bir araçtır ve bize bir insanla ilgili her şeyi söyleyemez. Bu yüzden doğum haritasından elde edilen bilgileri insanları etiketlemek veya kendi düşüncelerimizi doğrulamak için kullanmamalıyız.

Astroloji Gerçek Mi?

Astroloji bize birçok öngörü sunabilir ve birçok ipuçları verebilir. Ancak bize asla kesin bilgiler vermez. Astrolog olduğunu iddia eden, her şeyi bildiğini, geleceği gördüğünü söyleyen insanlardan uzak durmalıyız. Astroloji sadece eğlenceli bir araçtır, bu araç asla geleceği söylemez. Astroloji, geleceği tahmin etmek için değil, kendimizi ve dünyadaki olayları anlayabilmek için kullanılmalıdır. Bazı astrologlar insanlar ve olaylar hakkında korkutucu yorumlarda bulunurlar. Astrolog olduğunu iddia eden bu insanlar, sorumsuz davranarak insanlara yanıltıcı bilgiler verirler. Özellikle insanda korku uyandıran tahminler yapan bu insanlardan kaçınılmalıdır. Çünkü astrolojinin böyle bir işlevi yoktur; hiçbir zaman da olmamıştır.

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası, doğduğunuz zamana göre oluşturulan bir haritadır. Doğum haritanızın çıkarılması için doğum tarihiniz ve doğduğunuz yerin konumu kullanılır. Bu haritada, siz doğduğunuz anda gezegenlerin hangi konumda oldukları gösterilir. Doğum haritasında yer alan gezegenlerin açıları, size karakteriniz ve hayatınızla ilgili çeşitli öngörüler sunar. Doğum haritanızı internette birçok web sitesinden ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu