Güzellik

Cilt Tonunu Eşitlemek İçin Yapılan Makyaj Hileleri

Cilt Tonunu Eşitlemek İçin Yapılan Makyaj Hileleri! Fondöten ve pudralarla cildinizi sonuna kadar kapatmak yerine ufak hilelerle cildinizi daha pürüzsüz göstermeniz mümkün. Cildimizi ağır fondöten ve pudralarla kapatmak ve güne bu şekilde devam etmek her zaman iyi bir fikir olmayabilir.

Cilt Tonunu Eşitlemek İçin Yapılan Makyaj Hileleri! Güzellik ve bakıma dair her şey için illa ağır ürünlerin uygulanmasına gerek yok. Öncelikle cilt bakımımız ve rutinimiz oldukça önemli. Bu adımlar arasında cildimize doğru bakımlar uygulamak, cildimizi temizlemek ve nemlendirmek var. Nemlendirme konusu doğru bir cilt makyajı için kesinlikle olmazsa olmaz bir adımdır. Doğru nemlendirilmiş bir cilt üzerine uyguladığınız her ürünü en güzel şekilde yansıtacaktır. Tabii ki en temelde doğru temizlenmiş bir cilt de nemlendiriciyi daha iyi taşıyacaktır. Aslında hepsi birbirine bağlantılı adım ve uygulamalardır.

Makyaj Hileleri Nelerdir?

Güzellik ve bakıma dair her şey hakkında konuşurken cilt makyajına nasıl başlanması gerektiğini es geçmek olmaz. Öncelikle güzel nemlendirilmiş cildimize güneş kremimizi uygulamak oldukça önemlidir. Güneş kremimizden sonra makyaj altına cilt durumumuza uygun bir makyaj bazı uygulanabilir. Daha sağlıklı bir görüntü istiyorsanız ışıltılı bazları tercih edebilirsiniz. Fakat fazla ışığa veya kameraya maruz kalacaksanız genellikle mat bitişli bazlar tercih edilir. Sonrasında cildinizde fark ettiğini kusurları örtmek için bir fondöten tercihi yapmanız gerekir. Bu tercihi fondötenden değil BB, CC kremlerden yana da kullanabilirsiniz. Zira bu kremler daha hafif yapılı ve günlük kullanıma uygundur. Uygulayacağınız ürünü seçip kontrollü şekilde uygulama yapmalısınız. Miktarları azdan başlatarak ortaya ve eğer gerekirse fazlaya çıkarabilirsiniz. Unutmayın ki cildinizdeki her şeyin kapanması her zaman çok doğru bir tercih olmayacak ve sizi doğallıktan uzaklaştıran donuk bir görüntüye sahip olmanıza sebep olacaktır. Yarı şeffaf ve cilt dokusunu gösteren ürünler günlük yaşamda ve artık özel günlerde bile birçok kadının tercihi haline gelmiştir.

Cilt makyajının iki tamamlayıcısı aydınlatıcılar ve boyut verici kontur renkleridir. Bu renklerin çok koyu veya açık seçilmesi cildinizde ciddi bir eşitsizliğe ve yapaylığa sebep olabilir. Kontur rengi ciltten en fala 2 ton koyu seçilmelidir. Ciltte bir gölge efekti yaratmak için en doğru tercih bu olacaktır. Aydınlatıcı tercihinizi de yine cildinize en yakın tondan seçmelisiniz. Aydınlatıcınızın cildinizin kendi ışıltısı gibi görünmesi için fazla simli aydınlatıcılardan kaçınmalı ve daha sağlıklı gözükmesi için de likit ürünler kullanabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu