Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Toskana Stili Uygulamanın Yolları!

Ev Dekorasyonunda Toskana Stili Uygulamanın Yolları! Evinizi nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız, Toskana stilinden ilham alabilirsiniz. Toskana stili, hem sade hem de göz alıcı dekorasyon fikirlerinden biridir.

Ev Dekorasyonunda Toskana Stili Uygulamanın Yolları! Günümüzde birçok insan zarafetin sadelikle birleştiği bu stile ilgi duymaktadır. Bir İtalyan tasarımı olan Toskana stilinde, iç mekânlarda toprak renklerine ağırlık veriliyor. Bunun temel nedeni ise dış mekânları, evlerin içine taşımak… Evlerin içinde dış mekânların etkisini yaratmak… Bu fikirden doğan Toskana stilinde, bunu başarabilmek için çeşitli malzemeler, renkler, dokular ve eşyalar kullanılıyor.

Ev Dekorasyonunda Toskana Stili

Toskana teması ile evinizi dekore etmek istiyorsanız, evinizi taş ve ahşap ağırlıklı malzemelerle dekore edebilirsiniz. Doğadaki dokuları evinizin içinde kullanmak, Toskana stilini yaratmanın en kolay ve etkili yoludur. Toskana stilinde iç mekânlarda mümkün olduğunca taş ve ahşap malzemeler kullanılır. Masalar da yüzeyler gibi genellikle taş malzemeden tercih edilir. Taş, iç mekânlarda doğal bir atmosfer yaratılmasına yardımcı olur. Toskana stilinde taştan sonra en çok kullanılan malzeme ahşaptır. Toskana stilinde ahşap malzemeden yapılmış eşyalar sıkça kullanılır. Kapılar, kirişler, mutfak rafları, kitaplıklar ve birçok dekorasyon öğesinde ahşabın kullanılmasıyla, iç mekânlarda antik bir izlenim yaratılır. Özellikle antika mobilyalar, Toskana stilini güçlendiren öğelerdir.

İç mekânlarda çeşitli aksesuarlar kullanılarak Toskana stili yaratılabilmektedir. Örneğin, seramik objeler, gümüşten yapılmış şamdanlar ve çerçeveler, bakır kaplar, gaz lambaları gibi aksesuarlar bu stilde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Toskana stilini öne çıkaracak diğer malzemelerden biri ise kumaşlardır. Toskana stilinde ev dekorasyonu için doğal kumaşlardan yapılmış perdeler tercih edilmektedir. Aynı zamanda çuval bezinden yapılmış kumaşlar ile lifli kumaşlar da sıkça kullanılmaktadır. Doğal kumaşlar, sadece perdelerde değil, paravanlarda, minderlerde, örtülerde ve birçok alanda kullanılabilir.

Toskana stilinde iç mekânlarda yer alan her şey, doğadaki malzemelere benzetilir. Renkler ve dokular, tamamen doğadan alınır ve evlerin içinde doğa havası yaratılmaya çalışılır. Toskana stilinde en çok kullanılan baskın renkler sarı, kırmızı, kahverengi ve turuncu renkleridir. Bu renkler, evin genel dekorasyonunda kullanılabileceği gibi, ayrıntılarda da tercih edilir. Örneğin, perdelerin püsküllerinde sarı veya kırmızı renkler kullanılarak Toskana stili güçlendirilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu