Burçlar

Burç Öğrenme

Burçlar astroloji bilimi tarafından bulunan ve güneşin hareketlerine göre ortaya çıkarılan olgulardır. Gezegenlerim hareketlerine bağlı olarak çıkan enerji burçların karakteristik özelliklerini ortaya çıkarır.

12 Aya 12 Burç

Yıl içerisinde 12 ay olmasına rağmen her burç tek bir ayı kapsamaz. Aslında bu durum daha önceden güneşin dünya etrafında dönmesi inancına bağlıydı. Örneğin ilk burç olan Koç burcu 21 mart ile 20 nisan tarihlerini kapsar. Dolayısıyla bu tarih aralığında doğan insanlar Koç burcundandır.

İnsanlar doğdukları günü bildikleri takdirde hangi burca ait olduğu da bilirler.  Koç burcundan bir sonraki burç olan Boğa Burcu ise 21 Nisan ile 21 Mayıs arasını kapsar. Yani güneş Boğa burcuna geldiğinde bu burçta olan insanların hayatında da hareketlilik ve şans halim olur. Ancak fırsatların iyi değerlendirilmesi şarttır.

Yaz Aylarında Doğanlarda Liderlik Vasıfları

Yaz aylarında doğan kişiler Yengeç, Aslan ve Başak burcundandır. Bu 3 burcun ortak özelliği ise liderlik vasıfları gösteriyor olmasıdır. Bu kişiler yönetmeyi ve hakim olmayı severler. Ayrıca ilişkilerinde de baskın rolü üstlenirler.

Terazi ve akrep burçları ise genellikle ekim ve kasım aylarında doğanların burcudur. Bu buradaki insanlar ise duygusal ve sadakatleri ile bilinirler. Ayrıca Terazi her burç ile uyum sağlayabilen neşeli bir karaktere sahiptir. Tatlı dili ve güler yüzü sayesinde pek çok kişiyi en sınırlı anında bile mutlu edebilir.

Duygusal Baskınlık Ve Hayal Gücü

Aralık-2007 da dahil olmak üzere kış aylarında doğan Oğlak, Kova ve Balık burcu insanlarının hayal güçleri inanılmaz gelişmiştir. Hatta güneş bu burçlardayken ortaya da tam bir hayatı evreni çıkar.

Bu üç burcun karakteristik özellikleri benziyor olsa da hayallere ulaşmak konusunda farklı davranabilirler. Özellikle Kova burçları son derece azimliyken Balık burçları için aynı şeyi söylemek mümkün değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu