Güzellik

Çekici Gözlere Sahip Olun

Gözlerinizin çok daha etkileyici bir şekilde bakması için doğru makyaj yapılması gerekmektedir. Bu konuda kadınların gözlerini daha büyük ve gösterişli bir şekilde göstereceği yöntemlere ihtiyaç duymaktadır. Sizde çekici ve büyük gözlere ne dersiniz?

Bayanlar günlük ya da özel günler içerisinde çekici gözlerle dolaşmak istemektedir. Bununla beraber her bayanın gözleri arzu edilen şekilde büyük olmamaktadır. Bazı ipuçları ile kadınlar büyük gözleri yapabilmektedir.

Günümüzde çekici gözler ile büyük gözler bir arada adlandırılmaktadır. Bayanlar ne kadar büyük gözlere sahip olursa daha fazla çekici hale gelmektedir. Bu yüzden de bayanlar için birinci öncelik gözleri iri hale getirmektir. Bu konuda da makyaj hilelerinden faydalanılmaktadır.

Göz Kalemi Kullanımı

Göz yapılarına derinlik sunabilmek ve daha büyük görünmesi için ilk olarak beyaz göz kalemi kullanılmalıdır. Bu uygulama ile beraber arzu edilen büyük gözler elde edilmektedir. Pek çok kadın göz kaleminde siyah rengi tercih etmektedir. Siyah renkler gözlerin daha da küçülmesine neden olmaktadır. Beyaz göz kalemi iç taraflara uygulanması gerekmektedir. Bu uygulamadan sonra ise gözün dış tarafına siyah göz kalemi ile çerçeve oluşturulur. Bu makyajı uygulayarak gözleri daha çekici hale getirebilirsiniz.

Far Kullanımı

Gözleri çok daha büyük göstermek için far kullanımı da son derece önemli bir konu olarak yer almaktadır. Kullanmak istediğiniz göz farını kaş kemiklerine kadar uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu durum gözlerin daha iri bir duruma gelmesine yardımcı olmaktadır. Bununla beraber gözlerdeki büyüklüğü yükseltmenin ince detayları arasında farklı renk tonları yer almaktadır. Açık ve koyu tonlarını bir arada kullanmak bayanların çok daha büyük gözler elde etmesinde yardımcı olmaktadır. Siz de küçük makyaj hileleri ile gözlerinizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu