Yaşam

Cilt Bakımında En Önemli Aşama Cilt Temizliğidir

Cilt Bakımında En Önemli Aşama Cilt Temizliğidir

Cilt Bakımında En Önemli Aşama Cilt Temizliğidir

Cilt bakımında en önemli aşamalarından biri olan  cilt  temizlenerekkoruyucu tabakanın oluşturulması için kullanılan haftalık kürler cildin yenilenmesini sağlar..  Zamanla cildin kuruyup matlaşan ciltte ölü hücrelerin atılması, kan dolaşımı yeni hücre oluşumu gibi doğal işlevlerini düzenlenmesi için yaptıracağınız  cilt bakımı uygulamalarında cilt  özel dezenfektanlarla temizlenerek gözenekler açılmasın sağlanır.

Cilt Temizliği
Cilt Temizliği

Çünkü  Cilt Bakımı= Cilt Temizliğidir

Cilt bakımı işleminde cildin üzerindeki ölü tabaka arındırılarak bakım yapılır. Özellikle sigara, cilde sürülen krem ve losyonlar, cildin nem kaybetmesi, cildin hava alması önler  ve zamanla cildin kuruyup  mat  bir görünüm kazanmasına  neden olabilir. Cilt bakımı aslında eşittir iyi bir cilt temizliğidir.

Düzenli Cilt Bakımının Önemi
Düzenli Cilt Bakımının Önemi

Düzenli Cilt Bakımının Önemi

Sizde cildiniz için düzenli cilt bakımı yaptırarak Cildinizin çok daha genç ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama olarak 5-6 haftalık periyotlar ile yaptıracağınız cilt bakımı ile cildiniz çok daha parlak, canlı,  ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Cildin doğal yağ dokusu ve dengesini korunması açısından önem taşıyan Cilt bakımı cildin genç kalmasında önemli faktördür. Düzenli cilt bakımı uygulamalarında cilt özel dezenfektanlarla temizlenerek gözenekler açılmasın sağlanır ve cilt siyah noktalardan arındırılır. Bu sayede cildin kaybettiği nem ve canlı görünüm yeniden kazandırılır. Özellikle Akne sorunu olan kişilerde akne iyileştirici ürünler kullanılırken,  yaşlılık belirtileri problemi olan kişilerde ise;  güzellik merkezlerinde uygulanan antiaging krem ve serumlar. tedaviye yardımcı olur.

Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

Yaşlılık Belirtileri İçin Cilt Bakımı

Yaşlılık belirtileri gibi sorunlar yaşayan kişiler  için antiaging krem ve serumlar ile. tedaviye yardımcı işlemleri uygulamalarını tavsiye ederiz.. Bu sayede yaşlanma ile azalan yaşamsal aktiviteler için cildin ihtiyacı olan aktif maddelerin cilde verilmesi sonucunda cildinizin eski canlılığına kavuşması sizin sadece görsel olarak değil ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Doğal yaşlanmanın bir sonucu olarak düşünülse de yaşlanma ile birlikte orta çıkan çizgilere başta sigara, olmak üzere güneşin zararları, mimiklerin sürekli kullanılması gibi dış etkiler yıpratıcı etkileri sayılabilir.

Yaşlılık Belirtileri İçin Cilt Bakımı
Yaşlılık Belirtileri İçin Cilt Bakımı

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu