Dekorasyon

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Şekil bakımından dekoru zor olan yaşam alanları olan kişiler genellikle dar ve uzun salon dekorasyonu nasıl olmalıdır, hangi eşyalar seçilmelidir veya bu konuda nelere dikkat edilmelidir gibi sorular ile uzmanların kapılarını çalmaktadırlar. Bilindiği gibi kimi zaman dekoru yapılacak olan alanlar sahip oldukları şekillerden dolayı kolay bir şekilde dekore edilememektedir. Bu sebeple insanlar da zorlanabilmekte ve seçim yapmakta zorlanabilmektedirler.

Özellikle dar ve uzun bir salonun dekorasyonu son derece doğru tercihler gerektiren bir durumdur. Az kullanım alanı olması sebebi ile bu tip alanlarda her zaman minimal boyutlardaki eşyalar kullanılmalıdır. Aynı zamanda gereksiz eşyalara ortamdan çıkarılmalı ve odaya maksimum ışık girebilmesi için pencere önleri kesinlikle boş bırakılmalıdır. Bu tarz alanlarda televizyon kullanılacaksa yerden tasarruf olması amacı ile tüplü modeller yerine duvara monte edilen lcd modeller seçilebilir.

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Dar ve Uzun Salonların Dekorları Nasıl Yapılmalıdır?

Bu aynı zamanda televizyon standı kullanmaya gerek bırakmayacağı için insanlara kullanım alanı bakımından ciddi bir yer kazandıracaktır. Bunun yanında kullanılacak olan koltuk takımları veya halılarda odanın şekline uygun olmalıdır. Dar ve uzun yapılardaki salonlarda aynı şekilde dar ve uzun şekilde üretilmiş olan halılar seçilmelidir. Bunun yanında kullanılacak olan koltuklar geniş modellerden değil hem rahat bir oturuş posizyonu sunan hem de çok yer kaplamayan modellerden seçilmelidir.

Bu konuda hakkında doğru seçimleri yapmak bu şekilsiz alanları en verimli şekilde dekore edebilmek için çok önemlidir. Bu konuda fikir üretmekte zorlanan kişiler uzmanların fikirlerini alabilirler. Birçok kişinin zor durumda kalmalarına neden olan bu zor şekilsiz odalar özellikle uzun ve dar salon dekoru fikirleri arayan kişilerin sayılarının çok fazla olmasına neden olmaktadır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu