Güzellik

Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maske

İstenilmeyen şekilde çıkan yüzdeki tüylerden kurtaran maske hakkında bilgi edinmek için hemen tıklayın! Tüylerin vücutta oluşum düzeyleri genel olarak gelişim ile ilişkilendirilir. Vücutta bulunan hormonlar normal düzeylerinden daha fazla çalışıyorlar ise yüz ve diğer bölgelerde aşırı tüylenmelere neden olabilirler.

Yüz bölgesinde çıkan tüylerin diğer bölgelere göre daha rahatsız edici olması kabul edilir bir hakikattir. Özellikle gençlerde de hormon bozukluklarından dolayı meydana gelen bu tüylenmeler kişileri toplumsal hayattan koparmaya neden olur.

tüylerden kurtaran maske

Yüzde Neden Tüy Çıkar

Kalıtımsal,  kökene bağlı, stres,  kortizol hormona bağlı ve menopoz nedenleri ile vücudun çeşitli bölgelerinde tüylenme artışı görülebileceği gibi yüzde de tüylenme görülebilir. Yüzde neden tüy çıkar denildiğinde bu 5 neden gösterilebilir. Anne veya babasında tüylenme oranı fazla olan kişilerde de tüylenme aşırılık gösterebilir.

Akdeniz, Güney ve Orta Asya kökenli kadınlarda fazla tüylenme ile karşılaşılabilir. Stres nedeni ile hormonlar normal çalışma düzeyini kaybedebilir ve bu durum tüylenmelere neden olabilir. Kortizol hormon sürekli salgılandığında tüylenme riski de artar. Menopoz sırasında erkeklik hormonu olan androjen salgılanması vücutta yükselmekte ve kadınlarda aşırı tüylenmeler meydana gelmektedir.

Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maske

Sizde yüz bölgenizde tüylenme oranının artmasından şikayetçi iseniz yüzdeki tüylerden kurtaran maske tarifi ile bir müddet sonra daha pürüzsüz cilde kavuşabilirsiniz. Bunun için bazı malzemelerin temin edilmesi gerekir.

Bunlar: leblebi tozu, süt kreması, süt ve zerdeçaldır. 2 yemek kaşığı leblebi tozu, 1 yemek kaşığı süt kreması, 2 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı zerdeçal bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Bu maske temizlenen yüze uygulanır. Maske yüzde 20 dakika bekletilir ve kuruyan yüzdeki maske ılık su ile temizlenir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu