Dekorasyon

Dağ Evi Esintisi ile Kır Dokusu Oluşturma!

Dağ Evi Esintisi ile Kır Dokusu Oluşturma! Dağ evi esintisini yaşam evlerinde oluşturmayı düşünen insanlar, yoğun olarak ahşap dokuyu tercih etmektedir. Bir yanda ahşap dokunun kütük versiyonları diğer yanda kullanılan objelerde yün özellik sergileyen temalar, bu dekorasyonda bulunmak durumundadır. Bu dokuyu oluşturmak için kullanılan öğeler, ağırlıklı olarak doğal renklerle kombine edilmektedir.

Dağ Evi Esintisi ile Kır Dokusu Oluşturma! Klasik dağ evi aksesuarları ile birleştirilen tüm ögeler, insanlara arzu ettikleri rahat bir ortamı oluşturma izlenimi katmaktadır. Böyle bir dekorasyon tarzını tercih eden insanlar, masif ahşap ile parke zemin kullanmak zorunda kalmaktadır. Ahşap kaplı duvarlar ile bütünleşen yapı, yaşam alanına farklı bir ambiyans katmaktadır. Duvarların tavana kadar uzanan ahşap mobilyalar ile döşenmesi, hem keçe hem yün hem de kürk özellikli malzemeler seçilerek bir görünüm bütünlüğü oluşturulması, ahşap atmosferini yumuşatmaktadır. Otantik görünümü yumuşatan ve rahatlatan sıcak bir ortam oluşturmaktadır.

Soğuğun Romantik Anlar Ortaya Koyması

Taş doku, ahşap ile otantik bir görünüm sunmaktadır. Taşın doğal yapısı ile deri gibi malzemelerin doğallığı, aksesuar olarak birleştiğinde ortamı yumuşatan bir hava katmaktadır. Yaşam alanının otantik görünmesini sağlayan bu malzemeler, hem rahat hem de sıcak bir ortam oluşturmaktadır. Dışarıdaki kışın ürperten soğuğu karşısında insanların içini ısıtmaktadır. Şöminedeki ateşin bir yanda görüntü diğer yanda sıcaklık olarak insanı tamamıyla kaplaması, dekorasyonun amaçları arasında yer almaktadır.

Toprak tonlarının bu dekorasyon işleminde kullanılması, yaşam alanına sıcaklık vermektedir. Kahverengi tonları ile bezenen ortam, huzur ile eşleşmektedir. Mobilya parçalarının zemin ile oluşturduğu kahverengi tondaki bütünlük, iç mekânın bütün dokularında uyum olarak kendini göstermektedir. Ayrıca geleneksel bir şekilde tercih edilen köknar yeşili ile bordo ve beyaz tonları, ortamın rahat bir yaşam alanına dönüşmesini temin etmektedir. Dağ evi görünümünün mavi tondaki tekstil ürün ve aksesuarları ile modernleşmesi sağlanabilmektedir.

Zarafeti ön plana çıkaracak olan kırmızı dokulu ve desenli minderlerin, beyaz çizgilerle süslenmesi ile göz alıcı bir hava oluşturulmaktadır. Dağ evi görünümünü bir yanda geleneksel diğer yanda modern dekoratif ürün ve ev aksesuarları ile tasarlamak dağ mümkün görülmektedir. Tüylü ev halıları kullanılarak yerlerin hareketlenmesine, koltuk ve kırlentlerin eşlik ederek farklı bir hava katılabilmektedir. Tekstil ürünlerinin desen yapısına ekose tarzını yansıtmak da, ortamı hareketlendire bilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu