Yaşam

En iyi Çocuk Tablet Modelleri

Çocuklarımıza genellikle karne hediyesi olarak aldığımız tablet modellerinin dışında, yaşı daha küçük olanlar için özel olarak üretilen bazı tablet modelleri de var. Bunlar basit ara yüzler ve renkli dizaynlara sahip tabletler, çocuklara hem eğlence hem de eğitim vaat ediyorlar. Peki, ne kadar başarılılar? En iyilerini sizler için inceledik.

İlk tablet modelimiz Samsung Galaxy Tab 3 KIDS. Ünlü tablet serisinin çocuklara özel üretilmiş bu modeli, çok renkli bir tasarıma sahip. Özellikle turuncu tonlarına ağırlık verilmiş. Standart Android ara yüzünü kullanıyor ve menü simgeleri normalde olduğundan daha büyük. Önceden bir sürü oyun yüklenmiş geliyor ve bunların seçiminde oldukça titiz davranılmış. Hem eğlence hem de eğitim amaçlı olarak kullanılabiliyorlar. Tek sıkıntı tarayıcı: Samsung, tablete standart bir tarayıcı yüklemiş. Oysa zararlı sitelere girilmesini engelleyecek bir tarayıcı sürümü tercih edilmeliydi. Bunun dışında bir problemi bulunmuyor.

Polaroid Sadece Fotoğraf Makinesi Üretmiyor

İkinci tablet modelimiz ise Polaroid Kids Tablet. Bu ilginç bir cihaz, özel geliştirilmiş bir arayüze ve son derece sağlam bir kasaya sahip. Tasarımında yine turuncu tonları kullanılmış. Ekran kasaya kıyasen biraz küçük kalıyor ancak öntanımlı oyun listesi gerçekten etkileyici. Özellikle İngilizce öğrenmek için çok faydalı yazılımlar barındırıyor. Tabletin tek sıkıntısı pil ömrü, ne yazık ki sadece 4 saat boyunca dayanıyor. Yani ya prize takılı kullanacaksınız ya da sık sık çocuğunuzun elinden almak zorunda kalacaksınız. Pil ömrü dışında hiçbir sıkıntısı yok ve zararlı siteleri engelleyen özel bir tarayıcı da içeriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu