Yaşam

En Pembe Moda Yalanları

Moda Yalanları

Alışveriş esnasında kendinizi iyi hissetmek için söylediğiniz ufak pembe yalanların, sonradan başınıza dert açacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor.

Bir kadın için üzüntülü veya mutlu anlar fark etmiyor, alışveriş yapmak her daim adeta bir terapi. Özellikle de indirim sezonlarında kendinizi kaybetmenize sebep olan alışveriş tutkusu, ay sonunda kredi kartları limitinin çoktan aşıldığını görünce, boğazınıza düğümlenebilir.

En trend kıyafet seçiminde bulunmak uğruna, bazen üzerinize deneme fırsatı bile bulamadığınız parçaları alıp, sonradan bir kabus yaşayabilirsiniz.

Alışverişte söylediğiniz pembe moda yalanları, sonradan moralinizi bozabilen kocaman bir yalana dönüşebilir!

Kilo verince nasıl olsa giyerim

İndirimde gördüğünüz ve aşık olduğunuz bir elbisenin bedeninize uygun ölçüsünü bulamadığınızda, bir beden küçüğü bile bir anda gözünüze oldukça sevimli gelir. İçinde sıkıştırılmış bir sosisi andırsanız da, aynanın karşısına geçip ‘kilo verdiğimde cuk oturur’ yalanını söyler ve bir anda buna kendinizi de inandırırsınız. Kıssadan hisse; bir beden küçük alınan elbise, gardırobunuzda etiketiyle giyileceği günü beklerken, rejime başlanacak pazartesi hiçbir zaman size uğramaz.

Biraz sıkıyor ama giydikçe açılır

Pantolon ve özellikle de ayakkabı tutkunlarının en büyük yalanı! Ayak numaranızın kalmadığı bir modelin, bir numara büyüğü veya küçüğünü zorla ayağınıza uydurmaya çalıştığınız anları görür gibiyim.

Dar gelen bir pantolonun giyildikçe açılacağına kargalar bile gülerken, içinde nefes alamadığınız pantolonunuzla oturamayıp, saatlerce ayakta kalarak ‘ben oturmayı hiç sevmem’ yalanını söyleyiverirsiniz.

Terziye götürür yaptırırım

Bedeninize büyük gelen bir kıyafeti illa ki almak için, ‘terziye götürür yaptırırım’ yalanı en fazla söylenen moda yalanlarından biridir. Peki, en son ne zaman bir terzinin atölyesine gidip, kıyafet düzelttirdiniz? Ya da her hangi bir terzinin yolunu biliyor musunuz? Bu pembe yalanları kendinize söyleseniz de, üzerinize olmayan o kıyafetleri yine de alırsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu