Dekorasyon

Ev Dekorasyonuna Yeni Bir Soluk; Hasırlar!

Ev Dekorasyonuna Yeni Bir Soluk; Hasırlar! Günümüzde özellikle dekorasyon alanından insanlar doğayı yaşam alanlarına katmayı oldukça seviyor. Canlı bitkiler, çiçekler desenli duvar kağıtları en çok tercih edilen dekorasyon ürünleri arasında.

Ev Dekorasyonuna Yeni Bir Soluk; Hasırlar! Bu doğal görüntüyü yakalayabilmek adına özellikle mavi, yeşil, beyaz tonları tercih edilen renkler arasında. Bu doğal görüntüyü sadece renklerle değil aksesuarlarla da tamamlamak gerekiyor. Özellikle ev dekorasyonunda son zamanların gözdesi haline gelen hasır detayını hep birlikte inceleyip, dekorasyon fikirleri oluşturalım.

Ev Dekorasyonunda Hasır Kullanımı

Günümüzde hasır denilince ilk akla gelen dekorasyon ürünleri hasır sepetlerdir. Özellikle çamaşır sepetleri, televizyon ünite rafları, yatak odaları saklama dolapları ve rafları en çok tercih edilen hasır ürünlerdir. Yatak odaları, oturma odaları, balkon gibi birçok oturma alanında kullanılan bu hasır detayı bulunduğu bölgeye oldukça hoş bir esinti katıyor. Salonda kullanılan hasır sehpalar, hasır sepetler, yatak odalarında kullanılan hasır komodinler ve hasır dolaplar, banyolarda tercih edilen hasır çamaşır sepetlerinin kullanım alanı oldukça yaygın.

Örneğin mutfakta kullanacağız hasır detayları mutfağınıza oldukça hoş bir şıklık katacaktır. Örneğin patates ve soğan koymak için küçük hasır sepetler veya peçete koymak için hasır bir peçetelik mutfağınızda düzenli ve şık görünüm kazandıracaktır.

Banyoda kullanacağınız hasır çamaşır sepetleri dağınık görüntüyü saklarken aynı zamanda banyonuza hoş bir hava katacaktır.

Oturma odanızda, balkonunuzda, mutfağınızda kullanacağınız hasır bitki saksıları, ortamda doğallığı yakalamanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Örneğin balkonunuzda hasır bitki saksılarının yanında hasır masa sandalye takımı veya hasır bir salıncak bu doğal görüntünün devamı niteliğinde olacaktır.

Hasır ürünler bunlarla sınırlı değildir. Evinizde daha fazla hasır takım veya obje görmek istiyorsanız, mobilyalarınızda da hasır detaylarını tercih edebilirsiniz.

Hasır detayını kapı girişinizde duvarda kullanabilir. Birçok hasır şapkadan oluşan bir giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu hasır şapkalardan bir tabak yaparak anahtarlık olarak kullanabilirsiniz.

Hasır detayını halılarınızda da kullanarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hasır detaylarını kullanırken doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız seçeceğiniz renkler oldukça mühimdir. Hasırın en çok yakıştığı renkler ise ahşap rengi ve beyazdır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu