Gebelik

Gebelikte Doğru Giyinmenin Kuralları

Kadınlar gebelikte giyinme konusunda kimi zaman zorluk yaşarlar. Hangi kıyafetlerin giyilmesi gerektiği ya da hangi kıyafetlerden uzak durulması gerektiği konularında bilgilendirmeye ihtiyaçları vardır. Bu konuda yapılması gereken ve uzak durulması önemli olan konuları sizler için toparladık. Siz de hamilelik dönemi giyinme kuralları konusunda en doğru bilgilere bu yazı ile ulaşabilirsiniz.

Gebelikte Hangi Kıyafetler Tercih Edilmelidir?

Gebelik dönemine girilmesi ile birlikte kadınlarda hem fiziksel hem de psikolojik farklılıklar oluşur. Kadınlar da bu farklılıklara uyum sağlamak zorunda kalır. Kadınların dikkat etmesi gereken konulardan biri de kıyafet seçimidir. Gebeliğin ilk dönemlerinde genellikle kıyafet için ekstra bir özen göstermeye gerek yoktur. Gebeler genellikle eski kıyafetlerini giymeye özen gösterir. Bunun nedeni gebeliğin ilk üç ayında kilo alınmamasıdır. Bu nedenle de ilk üç ay hamileler eski kıyafetlerini kullanmaya devam eder.

Geniş Kıyafetler Tercih Edin

İlk üç aydan sonra hamilelik dönemi kıyafetleri değişmeye başlar. Çünkü anne adayının karnı bu dönemde belirginleşmeye başlar. Anne adayları bu dönemde dar kıyafetlerden uzak durmalıdır. Eşofman, beli geniş pantolonlar, rahat etekler ve elbiseler en doğru kıyafet tercihleri olur. Ayrıca gebelikte geniş tişörtler kullanmak da önemlidir. Pamuklu terletmeyen tişörtler bu dönemde daha fazla tercih edilir.

Rahat Ayakkabılar Kullanın

Ayakkabı seçiminde de hamilelik dönemindeki kadınların dikkat etmesi gerekir. Ayaklarda gebelik ile birlikte ödem oluşur. Bu nedenle de rahat ve geniş ayakkabı tercih etmek bu dönemde oldukça önem taşır.

Gebelik döneminde dikkat edilmesi gereken bir başka durum ise ayakkabının topuk boyudur. İki ya da üç santim topuklar gebelikte kadınların rahatlığı için daha çok tercih edilir. Bu dönemde yüksek topuklu ya da topuksuz ayakkabılardan kaçınmak gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu