Teknoloji

İphone Ekran Kaydında Ses Kaydı Sorunu Çözümü

İphone Ekran Kaydında Ses Kaydı Sorunu nasıl çözülür? iPhone cihazınızda video çekerken ses kaydı yapamıyorsanız ne yapmanız gerekir? Bu konuda sizlere gerekli detayları paylaşıyoruz.

İphone Ekran Kaydında Ses Kaydı Sorunu nasıl çözülür? iPhone kullanıcıları video çekerken ses sorunlarından bahsediyor. iPhone video çekerken ses kaydı yapmıyorsa izlemeniz gereken adımları sizlerle paylaşıyoruz. Video ses sorununun birden farklı nedeni olabilir. Mikrofon bölgesinin kirlenmesi en büyük nedenlerden bir tanesidir. Kılıflarda mikrofon girişini engelleyebiliyor.

iPhone ekran kaydı ses sorunu pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasındadır. Ekran kaydı alındığı zaman ese problemiyle karşılaşan kullanıcılar nasıl hareket edeceklerini tam olarak bilemiyor. İphone ekran kaydı bazı sorunlar nedeniyle ses kaydı gerçekleştirebiliyor. Apple, kullanıcıların zaman zaman yaşadığı bu soruna yönelik birkaç adım atmıştı.

iPhone video kaydı ses sorunu hakkında bir çok kullanıcının şikayeti bulunuyor. Çünkü kayıt yaparken sesin kayda girmediği sonradan anlaşılıyor. Bu durum ciddi zaman kaybına neden oluyor. Kullanıcılar ekran kayıtlarında bazı sesleri kaydetmek istiyor. Ancak kayıt sonrasında seslerin çıkmadığı fark ediliyor.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone güncellemeleri sonrasında bu problemin ciddi şekilde düştüğünden bahsedebiliriz. Ancak yine de bazı kullanıcılar bu sorunla hala uğraşıyor. iPhone’da ekran kaydı ses kaydı almıyorsa bazı ayarlar yapmanız gerekir. Ekran kaydı sırasında ses almayan kullanıcılar telefon ayarlarını kontrol etmelidir. Peki, bu sorunlar neden ortaya çıkar?

  • iPhone’da ekran kaydı almak için Ayarlar menüsünü kullanın,
  • Denetim Merkezi bölümüne gelin,
  • ‘Denetimleri Özelleştir’ seçeneğini tıklayın,
  • Daha sonra ‘Ekran Kaydı’ bölümünü ekleyin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra iPhone telefonlarda ana ekrana gelin. Daha sonra ekran kaydı butonuna tıklayarak kayıt almaya başlayabilirsiniz. Ekran kaydınızda ses almak için butona uzun süre basmanız gerekir.

iPhone’la Çekilen Videolar Sosyal Medyada Oynatılmıyor

iPhone cihazlarında alınan ekran kayıtlarını sosyal medya platformlarına yüklemek isteyebilirsiniz. Bu tür sorunlar karşısında bazı işlemleri yapmanız gerekir. Telefonda izlerken çıkan ses kayıtları, sosyal medya sitelerine yüklendiğinde çıkmamaktadır. Bunun için belirli uygulamalardan yararlanabilirsiniz. iPhone’a yüklenen uygulamalar ile sosyal medyaya yüklenen videolarda herhangi bir sorun olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu