Güzellik

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler Nelerdir? Son dönemlerde adı sıklıkla duyulan makyaj trendlerinden biri olan porselen makyaj cildin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler Nelerdir? Porselen makyaj en çok tercih edilen makyaj stillerinden biri olup ciltteki pürüzleri kapatmak için uygulanır. Davet, düğün, mezuniyet gibi yerlerde daha sık tercih edilen bu makyaj için doğru malzemelerin seçilmesi önemlidir. Böylece yüze çok ışık vuran yerlerde bile cilt her zaman kusursuz görünecektir.

Porselen Makyaj İçin Gerekli Malzemeler

Doğru şekilde yapılan porselen makyaj uzun süre kalacaktır. Bu amaçla porselen makyaj için gerekli malzemeler arasında cilt tipine uygun makyaj bazı, hafif tonlu allık, kapatıcı ve kalıcı fondöten, transparan pudra, ten renginden bir iki ton açık concealer yer alır. Eğer makyajı gece kombinlerine uygun olması için yapılıyorsa bunlara ilave olarak siyah eyeliner, far bazı, kombine uygun renkte mat ruj, kirpikleri daha dolgun gösteren maskara da kullanılmalıdır. Bu ürünlerin her birinin rengi cilt rengine uygun olacak şekilde seçilmelidir.

Evde Porselen Makyaj Yapımı

Evde porselen makyaj yapmak için ilk olarak cilde makyaj bazı sürülür. Böylece hem cilt yüzeyi eşitlenir hem de ciltteki gözenekler kapatılır. Ardından cilde ten rengine uygun kapatıcı ve fondöten yoğun bir şekilde sürülür. Bunların yüksek kapatıcılık etkisine sahip olması önemlidir. Böylece ciltte nötr bir görünüm elde edilir. Ardından fondötenin cilt çizgilerine dolmasını önlemek adına pudra sürülür ve makyaj daha uzun süre kalıcı hale getirilir.

Porselen makyajda pudra seçimi ekstra özenli olmalıdır. Işıltısız ve mat pudralar en doğru seçim olacaktır. Bu pudra kulaklara, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanmalıdır. Pudradan sonra göz makyajına geçilir ve istenilen renklerde far sürülür ve maskara ile gözler daha belirgin hale getirilir. Daha doğal bir görünüm için takma kirpik kullanılabilir. Bu makyaj türünde dudaklar ya da gözler ön planda tutulabilir. Bunun için allık daha doğal tonlarda tercih edilmelidir. Eğer göz makyajı açık renkte ise dudak rengi için daha koyu tonlar seçilebilir. Tüm makyaj bittikten sonra makyaj sabitleyici uygulanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu