Güzellik

K-Beauty Nedir, Neden Bu Kadar Popüler, Nasıl Uygulanır?

K-Beauty Nedir, Neden Bu Kadar Popüler, Nasıl Uygulanır? Son yıllarda fark ettiyseniz, hemen hemen her yerde Kore ürünleri yükselişte… Kore kozmetik ürünlerini kullananlar bunu övmeden edemiyor.

K-Beauty Nedir, Neden Bu Kadar Popüler, Nasıl Uygulanır? K-Beauty, Güney Kore’den dünyaya yayılan kozmetik bir kavramdır. Aslında bir kavramdan, bir yaşam tarzından, bir kültürden daha fazlası… K-Beauty dalgası 2000’lerin ortalarında Asya’yı, 2010’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ni ve ardından Avrupa’yı kasıp kavurdu. Son yıllarda Türkiye’deki bilgisi hızla arttı.

Kore Cilt Bakımının Adımları Nelerdir?

Adım 1: Yağ Bazlı Temizleyici

Makyajı veya yüzdeki kirleri çözen yağ bazlı temizleyiciler cildi nazikçe temizlemeye yardımcı olur.

Adım 2: Temizleme Köpüğü

Cildi hassasiyetle temizlemeye devam etmek önemlidir. Temizleme köpüğü, yağ bazlı temizleyicinin çözülmesinde ve ciltte yağ veya kir bırakmamasında önemli bir faktördür.

Adım 3: Peeling

Bu adım her gün önerilmez; Haftada 2 veya 3 kez yeterlidir. Hassas ciltler için haftada bir kez uygulamak daha iyidir. Ancak peeling işlemi için cildinize uygun ideal sıklığı öğrenmek için bir uzmana danışmanızı öneririz.

Adım 4: Tonik

Ciltte kalabilecek kiri temizler ve cildin pH’ını dengeler. İçeriğine göre nemlendirici de olabilir. Önce T bölgenize sonra da pamuğa dökerek tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Adım 5: Esans

Mantıksal olarak toner ve serum arasında etki eden esanslar cildi nemlendiren ve onaran bakım ürünlerine hazırlar. Pamuk üzerine dökülmeden direkt cilde uygulanır.

Adım 6: Serum

Cilde özel formüllü serum uygulanır. Yüksek konsantrasyonlu serum, cildin alt katmanlarına inerek neredeyse terapötik bir etkiye sahiptir.

Adım 7: Maske

Serum uygulandıktan 20 dakika sonra cilt tercihen bir maske ile nem bombardımanına tutulur ve nem ciltte hapsedilir. Maskeyi üzerinde belirtilenden daha uzun süre yüzünüzde bırakmayın.

Adım 8: Göz Kremi / Serum

Göz çevresine olası kuruluk ve yaşlanma belirtilerine karşı göz bakım ürünü uygulanır. Göz çevresi bakımı için kullanılan ürünün yüzük parmağı ile aşırı basınçtan kaçınılarak uygulanması tavsiye edilir.

Adım 9: Nemlendirici

Cilt bakımı denilince akla ilk olarak nemlendiriciler gelir ve Kore cilt bakımında sondan ikinci sırada yer alırlar. Masaj yaparak uygulamaya dikkat ediniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu