Yaşam

Kapadokya Turu ile Muhteşem Bir Tatil

Eylül aylarının serinliğinde ve romantikliğinde kendinizi Kapadokya’nın doğa harikası olan muhteşem manzarasının içerisine bırakabilirsiniz.
Peribacaları’nı görmek için katılmak isteyeceğiniz Kapadokya Turu’nda daha güzelliği dillere destan olan birçok tarihi alanı görebilirsiniz.

Peribacaları

Peribacaları en güzel nereden görünür?
Meşhur Ürgüp ve Göreme yöresinde konumlanmış olan Peribacaları’nın manzarasını en iyi görebileceğiniz ve bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekinme isteyeceğiniz yer Üçgüzeller mevkiidir.

Göreme’nin Dünya Tarih Mirası’na eklenen mekanı neresidir?
Bu bilgiyi daha önce biliyor muydunuz diye kendinize bir sormanızı istiyoruz. Çünkü ülkemizin en büyük açık hava müzesi olması nedeniyle UNESCO tarafından korumaya alınan Göreme Açık Hava Müzesi’ni görmeden buradan ayrılmayın.
Yine bu mevkide bulunan ve en güzel keşif yürüyüşlerini yapabileceğiniz bir diğer sıkça uğranan mekan ise Güvercinlik Vadisi’dir.

Avanos

Kapadokya’nın önemli bir sanat merkezi Avanos’a uğrayalım mı?
Kapadokya turuna katılarak buranın doğal zenginliklerini görmek istiyorsanız, rotanızı Avanos’a çevirmeniz gerekebilir. Çünkü Avanos’ta birçok tarihi yapıyı gezebilir ve buralarla ilgili ilginç, bir o kadar da faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sinassos Konağı’nda  keyifli bir şekilde dinlenelim mi?
Eğer bu tura katılmışsanız kendinizi dinlenmek için ilginç bir alana atmak isteyebilirsiniz. Mistik, tarihi mimarisi olan ve butik otel olarak hizmet vermesi gibi nedenlerden dolayı en iyi keyif çaylarını yudumlayacağınız ideal mekanınız Sinassos Konağı olabilir.
Hem konaklamak için kullanacağınız bu mekanda ayrıca dikkatinizi çekecek olan fazlaca ayrıntı bulunuyor.

Sinassos Konağı
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu