Yaşam

Ofis Çalışanlarının Vazgeçilmez Cuma Tripleri

Her çalışan için haftanın en çok sevilen günü Cuma en sevilmeyen günü ise Pazartesi’dir. Durum öyle bir hal aldı ki insanlık üzerinden Pazartesi sendromu denen yeni bir psikolojik rahatsızlık ortaya çıktı. Tatil günlerinin ardında işe başlamak her çalışan için zor olsa da katlanılması gereken bir durumdur ve sanayi devriminden sonra pazartesileri hiç sevilmedi.

Cuma Sendromu
Cuma Sendromu

Bunun aksine Cuma günü tatilin habercisi olduğu için devlet dairelerinde ve kurumsal firmalarda çalışanlarca çok sevilir. Ancak aynı durumu sanayi sektörü için söylemek mümkün değil çünkü sanayi de hafta sonu tatil yoktur ve tatil sadece Pazar günüdür. Ofis çalışanları için Cuma hem geç gelir fakat bir türlü bitmek bilmez.

Cuma Günü Çalışanların Durumu

Cuma günü büyük bir sevinç ve heyecan kaynağıdır, çünkü yarın tatildir. Bu nedenle Cuma günleri işe tatil motivasyonu ile heyecanla gelinir ancak bu durum öğlene kadar sürer, öğleden sonra ise saat bir türlü ilerlemez.

Ofis Tripleri
Ofis Tripleri

Gün içerisinde eş dost aranıp hafta sonu için tatil planları, programları yapılır. 2 gün yapılacakların listesi önceden hazırlanır.

Mesai bitiminde gelen son dakika işler başından aşağı dökülen kaynar su etkisi oluşturur. Bu yüzden ya pazartesiye bırakılır yada geç çıkmamak için dakikalar içerisinde hazırlanır.

Ve mutlu son. Mesai saati, işler bitmiştir. Herkese iyi dileklerde bulunup ofisin kapısına doğru hafta sonu tatil özgürlüğüne koşar adımla gidilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu