Güzellik

Pilates Yapmanın Faydaları ve 10 Nedeni Nedir?

Pilates Yapmanın Faydaları ve 10 Nedeni! Her yaştan insanın yapabileceği bir spor olan pilatesin birden fazla yararı vardır. Sizler için pilates yapmak için nedenleri derledik.

Pilates Yapmanın Faydaları ve 10 Nedeni! Pilates yapmak için nedenler, oldukça çeşitlidir. Herkesin yapabileceği bir spor olan pilatesin vücuda birçok yardımı bulunmaktadır. Tüm spor çeşitlerinin vücut için faydalı olduğu bilinmektedir. Sizler de pilates yaparak vücudunuza birçok fayda sağlayabilirsiniz. Peki, pilates neden yapılmalı?

Pilates neden yapılmalı? Pilates vücudunuzu tanımanızı sağlayan, kas iskelet sistemini düzelten, denge ve kas kuvveti için önemli bir spordur. Pilates yaparak birçok sağlık sorunun önüne geçilebilmektedir.

Pilates Yapınca Ne Olur?

Pilatesin öneminden bahsettik. Peki, pilates yapınca ne olur? Pilates tüm kasları güçlendirir ve vücuda dayanıklılık kazandırır. Bunun yanı sıra kilo vermeye ve de yağ oranının azalmasına yardımcıdır. Tabii ki bu sporu düzenli yaparak ve sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat ederek pilates yapılmalıdır. İşte sizin için hazırladığımız pilates yapmak için 10 neden…

1)Dengeli bir vücuda sahip olmak için pilates yapılmalıdır. Bunun nedeni ise pilatesin kaslarınızı geliştirmesi ve esnekliğinizi arttırması ile dengenizin sağlamlaşmasıdır.

2)Sağlıklı bir yaşlılık dönemi için pilates yapmak önemlidir. Yaş ilerledikçe kişilerde kemik ve eklem ağrısı problemleri yaşanmaktadır. Pilates eklemlerinizi ve kaslarınızı çalıştırdığı ve geliştirdiği için ilerleyen yaşlarda bu problem ile karşılaşmanızı engelleyecektir.

3)Vücudu tanımak için pilatese başlanmalıdır. Genellikle vücudumuzu tanımıyoruz ve nasıl hareket edeceğimizi bilmiyoruz bu nedenle pilates yapmak önemlidir. Pilates yapanlar vücudunu daha iyi tanımakta ve bunu geliştirmektedir.

4)Sağlıklı ve fit bir vücut için pilates şarttır. Düzenli pilates egzersizleri yapanlar daha sağlık ve fit bir vücuda sahip olabilirler.

5)Yağ oranını azaltmak ve kilo vermek için pilates bir seçenektir. Pilates egzersizleri kas kütlenizi arttıracağı için bu da yağ oranınızın azalmasına sebep olacaktır.

6)Sakatlanma sorunu yaşamamak için pilates yapılmalıdır. Pilatesin vücuda kazandırdığı esneklik sakatlanmaları önler.

7)Sıkı karın kasları için pilates yapın. Pilates egzersizleri karın kaslarınızı çalıştıracaktır.

8) Sağlıklı nefes almak için pilates yapılmalı. Pilates egzersizleri sırasında kullanılan nefes egzersizleri doğru nefes alımı için önemlidir.

9) Güçlü kaslara sahip olmak ve hareketlerimi rahatlatmak için pilates yapılmalıdır.

10)Pilates egzersizi yapmak stresi azaltmaya da yardımcı olmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu