Güzellik

Revizyon Burun Operasyonunun Güzelliğe ve Estetiğe Katkısı

Revizyon Burun Operasyonunun Güzelliğe ve Estetiğe Katkısı! Burun insanın diğer insanlar ile münasebetleri esnasında ilk göze çarpan organdır.

Revizyon Burun Operasyonunun Güzelliğe ve Estetiğe Katkısı! Burun için gerçekleştirilmesi düşünülen estetik operasyonda güvenli bir izlek olarak kabul edilmektedir. Buna rağmen kişinin hem estetik hem de fonksiyonel hedef noktasında sorunların bitmesi, bu operasyonun başarıya ulaşması mümkün olmaya bilmektedir. Başarıyı engelleyen nedenler;

  • Cerrahi sırasında tercih edilen teknikler,
  • Hastaların cilt yapısı,
  • İyileşme sürecinde yaşanan sorunlar olarak gösterilmektedir. Bu sorunlardan dolayı rinoplasti adı verilen burun operasyonu, neticesinde duyulan memnuniyeti azalta bilmektedir.

Deneyim ve uzmanlık gerektiren bu operasyon, çok fazla değişkeni olan bir cerrahi müdahale olarak görülmektedir. Bazen operasyon esnasında bazen de iyileşme sürecinde aksaklıklar yaşanabilmektedir. Estetik yahut ta işlevsel açıdan başarısız olan cerrahi müdahale, revizyon burun estetiğini gündeme getirmektedir.

Estetiğin Kazanılmasındaki Zorluklar

Revizyon burun estetiği operasyonu da, birinci derecede rinoplastiden daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Nedeni olarak da, geniş bir yara dokusu ile aynı zamanda iyileşme sürecinde tanımlanan diğer kusurların da düzeltilmesi gösterilmektedir. Revizyon burun estetiği, cerrahi müdahale olarak burun estetiği ameliyatı geçirenlerin hoşlanmadığı ve muhatap olmak zorunda kalmak istemediği bir ameliyat çeşididir.

Operasyon geçiren insanların hayal kırıklığı yaşamaları sonrasında endişelerini düzeltme ve sabırsızlıklarını giderme gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bundan dolayı da revizyon burun estetiğinden çekinmektedirler. Başarısız sonucun tesirlerini yok etmek için yine başarısız bir sonuç alınması gibi korkuları da bulunmaktadır. Seçilen doğru teknik ile uygulanacak operasyon, hasarlı dokular üstünde uygulanacak işlemler için de, doğru ve hızlı kararların verilmesi gibi şartlara başarıyı getirmektedir.

Güzelliğin Çözümüne Çözüm

Güzellik maksadı ile gerçekleştirilen estetik operasyonlarının yetersiz kalması aşamasında, kıkırdağın desteklenmesi için greft gerekmektedir. Operasyon için hem güçlü hem de sağlam greftleme önem arz etmektedir. Cildin güzel gözükmesi ve sağlığının korunması bu işleme bağlı bulunmaktadır. Sonucunda da sağlıklı bir şekilde iyileşme evrelerinin sağlanması, burun sistemindeki kan akışına zarar verilmemesine de bağlı olmaktadır. Karmaşık yapısal durumların üstesinden gelerek, burun dokusuna istenen güzellik temel tabanlı kıvrımları kazandırmak, deneyim ve uzmanlık ta gerektirmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu