Yaşam

Saç Ekimi Ağrılı Bir İş Midir?

 

Saç dökülmesi birçok kişi tarafından çağın hastalığı olarak görülmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı dökülen saçlarınız için saç ekimi yaptırabilirsiniz. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte saç ekimi teknikleri de oldukça artmış durumdadır. Saç ekimi acı veren bir operasyon değildir. Saç ekimi için lokal anestezi uygulandığından dolayı hasta saç ekimi tedavisi sırasında hiçbir şekilde acı hissetmemektedir. Lokal anestezi uygulanırken hasta olan kişi uyutulmamaktadır. Bu nedenle saç ekilirken acı duyma olasılığı da oldukça azdır. Saç ekimi yaptırarak sizde güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi yaşayanlar tarafından sıkça kullanılan bir yöntem saç ekimidir. Bu nedenle saç ekimi teknikleri de son zamanlarda oldukça artmış durumdadır. Saç ekimi genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu nedenle saç ekimi tedavisi yapılan kişi kesinlikle acı hissetmemektedir. Saç ekimi teknikleri oldukça fazla olduğundan dolayı kişinin cildine ve saç köklerine uygun olacak tedavi seçilmektedir. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında yapılması gereken adımlara düzgün bir şekilde uyulması etkin bir sonuç elde edilmesi için oldukça önemlidir. Saç ekimi yapılması için doğru zamanın seçilmesi de oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılır?

Saç ekimi için doğru zamanın seçilmesi oldukça önemlidir. Etkili bir sonuç elde etmek için saç ekimi zamanı da oldukça önemlidir. Başarılı bir saç ekimi için başarısızlık ortaya çıkaracak ihtimaller ilk olarak ortadan kaldırılmalıdır. Saçların dökülme hızı ve yoğunluğu göz önünde bulundurularak uygun zaman seçilmelidir. Saç ekimi için en uygun zaman saç dökülmesinin %60 oranında tamamlandığı ve yoğun dökülme sürecinin sona erdiği dönemlerdir. Saç dökülmesine doğal çözüm yollarını uygulayarak saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu