Teknoloji

Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Sanal Turistik Turlar

Günümüzün en önemli sorunları arasında zaman kavramı gelmektedir. Yoğun iş ve hayat koşulları neticesinde insanlar kendilerine ve ailelerine gerekli zamanı ayıramamaktadırlar. Hatta birçok aile tatile bile gidecek zaman bulamamaktadır. Bu durumu fırsata çeviren bir Japon firması ise sanal turistik tur organizasyonları düzenleyerek çeşitli sebeplerle seyahate gidemeyen kişiler için oldukça ilginç bir alternatif yaratmışlardır.

Bu sayede kişiler psikolojik olarak seyahat etme açlıklarını gidermektedirler. Bu konsepte en önemli nokta bu sanal turun sanki gerçek bir uçak seyahati gibi başlamasıdır. Kişiler tıpkı başka bir ülkeye gidiyormuş gibi dizayn edilmiş uçak yolcu kabinlerine benzeyen mekanlarda bu turlara katılmaktadırlar.

Uygun Fiyatlı Sanal Turlar

Herşeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek iyi bir planlama sonucu başlayan bu etkinlik, sanal gözlük teknolojisi ile birlikte New York, İstanbul, Madrid gibi şehirlere sizi götürmektedir. Bu hizmetin sunulduğu yerlerdeki koltuklar ise Business sınıf ve birinci sınıf şeklinde dizayn edilirken görevlilerde hostes kıyafetleri giyerek size servis yapmaktadırlar. Kişiler sanal dünya ile gerçek hayatta kuvvetli bir bağ kurarak almış oldukları bu sanal türden çok yüksek seviyede verim almaktadırlar.

Bu sıra dışı uygulamanın bedeli ise 660 Japon yeni Türk parası ile 240 TL tutmaktadır.  Gerçekten uçağa biniyormuş gibi koltuklarına geçen sanal tur yolcuları, sanki her şey bire bir gerçek yolculukmuş gibi hizmetler sıralanmaktadır. Bu hizmeti daha çok boş vakti olmayan ya da maddi olarak yeterli gücü olmayan kişiler tercih etmedir. Önümüzdeki 1 yıl botunca bol koltuk bulunmayan bu sanal tur organizasyonlarında önümüzdeki aylarda hangi şehre gidilmişse oranın ünlü yemekleri de ikram edilmeye başlanacağı açıklanmıştır. Bu uygulamanın diğer ülkelerde de önümüzdeki zamanda yapılacağı düşünülmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu