Gebelik

Suda Doğum ve Normal Doğum Arasındaki Fark

Normal doğum herkes tarafından bilinen, bebeğin dünyaya gelmek için çabalaması sonucunda anne adayının acil olarak hastaneye kaldırılması gereken bir durumdur. Anne adayı normal doğumda oldukça sıkıntı yaşayıp, bebeğiniz kucağına alması ile tüm sıkıntıları son bulur. Bunun yanında son zamanlarda oldukça tercih edilen suda doğum ise günümüzde hastanelerde ve doğum merkezlerinde de yer alan alternatif bir doğum yöntemidir.

Suda Doğum Yapmak İçin Nedenler?

Suda doğum son zamanlarda oldukça sık uygulanılan bir yöntem olup halen bazı anneler bu konuda tereddüt etmektedir. Suda doğum için uygun şartların olması için öncelikle sizin ve bebeğinizin sağlığının bu yöntemin uygulanmasına engel olmamalıdır. Bu konuda yeterli bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

suda doğum
suda doğum

Suda doğum ağrı ve sancıyı azaltıp, hafifleme sağlayan bir yöntemdir. Bu uygulama ile anne daha az gözyaşı döker ve kontrolün onun elinde olduğunu hisseder. Bu gibi sebeplerden dolayı tercihlerde ön sıra da yer alan uygulama için hastane ya da doğum merkezinin de yeterli donanıma sahip olması gerekir.

suda doğum
suda doğum

Hastane ya da doğum merkezinde suda doğum anında doktor, hemşire ve bir de ebenin bulunması gereklidir. Olası durumlar için normal doğuma geçilebilmesi için yeterli malzemelerin oda içinde bulunması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra suyun temiz olması ve sıcaklığının otuz yedi derecenin altında olması gerekir.Doğum ile ilgili tüm bilgilere http://www.gebelikveannelik/suda-dogum-nedir adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu