Genel Bilgiler

çatlaklar için çözüm

Bugüne kadar çatlaklar için paylaştığımız çözüm önerilerimiz arasında sosyal davranışlarınızda yapabileceğiniz birtakım değişikliklere ve kullanabileceğiniz bitkisel yağlara değindik.
Kakao yağı, lavanta, limon vb. bitkisel yağların duş esnasında veya sonrasında, masaj yöntemiyle çatlak oluşumunun görülmeye müsait olduğu bölgelerde uygulanması halinde muhteşem bir tedavi yöntemi olabileceğini belirttik.
Şimdi ise çatlak için çözüm olabilecek bir doğal reçeteyle karşınızdayız.
Belirteceğimiz malzemeleri, gerekli ölçülerde kullanarak hazırlayacağınız çatlak kremiyle cildinizdeki hasarlı bölgeleri 7 gün gibi kısa bir sürede onarmanız mümkün.

çatlaklar için çözüm

Çatlak kremi için malzemeleri yazmak üzere kalem ve kağıdınızı hazırlayın.
1. Bardağın 1/4 aloe vera jel
2. Bardağın 1/2 zeytinyağı
3. Eczanelerden 4 kapsül E ve A vitamini alın.
Sıvı olarak alacağınız bu vitaminleri diğer malzemelerle karıştırarak 7 gün içerisinde kullanabileceğiniz şekilde soğuk bir ortamda muhafaza edin.
Buzdolabı gibi bir ortamda saklanabilecek olan bu çatlak kremiyle kısa sürede en etkili çözümlerden birisine kavuşabileceksiniz.

çatlaklar için çözüm

Yukarıda verdiğimiz tarifle ilgili bir de uyarıda bulunmak istiyoruz. Verdiğimiz tarifteki yer alan malzemelerin her cilde tam faydalı olduğunu söylemenin imkanı yoktur. Bu nedenle kullanmadan önce bir cilt uzmanıyla görüşerek fikir alabilirsiniz.
Aynı zamanda hazırladıktan sonra vücudunuzun tamamına sürmeden, öncelikle küçük bir deri kısmında alerji testi yapmanızı öneriyoruz.
Böylelikle, bu bölgede kızarıklık, kaşıntı gibi alerjik durumlarla karşılaşmanız halinde kremi kullanmayı durdurabilirsiniz.
Bu tür şikayetler yaşamıyorsanız, çatlakların olduğu bölgelerde azalma yaşamak için kullanmayı sürdürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu