Teknoloji

Tercüme Faaliyeti Yürüten Yeni Nesil Akıllı Gözlük

Tercüme Faaliyeti Yürüten Yeni Nesil Akıllı Gözlük! Xiaomi, akıllı işlevlere sahip gözlüğü ile uyumlu hale getirilen ve giydirile bilen cihaz tanıtımında bulunmuştur. Xiaomi şirketinin akıllı gözlüğü olan MicroLED optik frekans yönlendirime özelliği olan ve aynı zamanda sisteminde görüntüleme teknolojisi de barındıran modelin tanıtımı gerçekleştirildi.

Tercüme Faaliyeti Yürüten Yeni Nesil Akıllı Gözlük! Bu akıllı gözlük, mesaj yahut da bildirimleri görüntüleye bilmektedir. Arama yapabilmenin yanı sıra navigasyon da kullanabilmektedir. Fotoğraf çekme özelliği olan akıllı gözlüğün en dikkat çeken özelliği ise, metinleri diğer dillere de çevire bilmesidir.

Yeni Nesil Giyilebilir Teknoloji Ürünü Tercüman Gözlük

Uzakdoğu menşeili teknoloji markası olan Xiaomi, yeni nesil giyilebilir sisteme sahip akıllı gözlük cihazının tanıtımını gerçekleştirdi. Akıllı gözlük, mikroLED optik frekans özellikli yönlendirici görüntüleme teknolojisi bir sisteme sahip bulunmaktadır. Sahip olduğu bu görüntüleme sistemi ile sensörleri hem ince hem de sıradan bir gözlük tasarımı şeklinde birleştirmektedir.

Birleşen sistem, elli bir gram ağırlığına sahip bulunmaktadır. Sisteme gelen bildirimleri ve mesajları kullanıcına gösterebilmektedir. Kullanıcısının yönlendirmesi ile istediği aramayı yaptırabilme imkanı tanıyan sistem, ulaşım için navigasyon özelliği de barındırmaktadır. Tercüman gibi metinlerin çeviri işlemini gerçekleştirirken görsel çekim de gerçekleştirmektedir.

Görüntü Yönlendirme Kalitesi

MicroLED görüntüleme teknolojisinden yararlanılarak tasarlanan Xiaomi akıllı gözlük, bu teknoloji sayesinde yapısal tasarım manasında ihtiyaç duyduğu tasarıma dair alanı azaltmak istemektedir. Bu teknolojinin sisteminde yer alan ve kullanılan organik olmayan parlaklığı arttıran malzemeler, yüksek parlaklık olanağı sunmaktadır. Diğer yandan da, uzun süreli ürün deneyimine de odaklanmaktadır. Zira OLED teknolojisi gibi Mikro LED sistemler de, piksellerin ayrı ayrı olarak aydınlatılmasını sağlamaktadır.

Mikro LED sistemlerin OLED teknolojisinden farkı, daha basit bir yapısallığı da sahip olmasıdır. Bunun yanında daha yüksek potansiyelde piksel yoğunluğu ile uzun kullanım ömrü de sunmaktadır. Oldukça kompakt bir ekran sunmasının yanında kolay bütünleşme olasılığı da vermektedir. Ayrıca mikro LED teknolojisi sayesinde sistem yayıcı bir özellik sağlarken, hem daha parlak özellikli bir ekrana hem de oldukça koyu renkte bir görünüme de sahip kılmaktadır. Görüntü işlemcisi ise, 2.4 ila 2.02 milimetrelik ölçülere sahiptir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu