Yaşam

Tüm Cilt Tipine Uygun Doğal Gece Kremi

Doğal Gece Kremi

Cildiniz yağlı, kuru veya karma bir ciltte olsa en ideal cilt bakımı gece yatmadan önce yapılan cilt bakımıdır. Gece boyu uykunuzda kendini yenilemeye hazırlanan cildinize yapacağınız en iyi şey evde hazırlayacağınız doğal bir gece kremi olacaktır. Evde hazırlayacağınız gece kremi ile gece boyu cildinizin onarımını yaparak tazelenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz gece kremi tarifi içeriğinde cildinizin ihtiyaç duyduğu A, B ve E vitaminlerini barındırarak cildinizi doğal yollarla hem nemlendirecek hem de beslenmesine katkı sağlayacaktır. Kuru cilt tipine sahip kişilerde özellikle göz altı kırışıklıkları olmak üzere yüzünüzdeki kırışıklıklara iyi gelen gece kremi sabah daha canlı bir ciltle güne başlamanızı sağlayacak.

Tüm cilt tipine uygun gece kremi tarifi

Malzemeler

3 çorba kaşığı badem yağı(tatlı)

3 çorba kaşığı lanolin

4 tatlı kaşığı kakao yağı

2 tatlı kaşığı gül suyu

1 tatlı kaşığı süzme bal

Gece kremi nasıl hazırlanır

Belirtilen miktarlarda badem yağı, lanolin ve kakao yağını bir kap içerisine alarak benmari usulü erimeye bırakın. Eriyen yağ karışımını iyice karıştırarak krem kıvamına getirin ve karışım içerisine gül suyu ve balı ilave ederek tekrar karıştırın.

Gece kremi nasıl uygulanır

Elde ettiğiniz gece kremi karışımını yüzünüze yukarı doğru masaj hareketleriyle nazikçe 5 dakika kadar parmak uçlarınızla ovalayarak uygulayın. Ancak gece kremini uygulamak için öncelikle yüzünüzü kir ve makyajdan arındırıp temizleyerek uygulamanız gerekmektedir.

Kuru cilt tipine sahip kişiler gece boyu gece kreminin nemlendirici etkisinden yararlanabilir. Ancak yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler yarım saat sonrası gece kremini yüzünden yıkayarak arındırması tavsiye edilir.

Evde doğal yollarla hazırlayacağınız gece kremi ile kırışıklıklarınızı erteleye bileceğiniz gibi gece boyu cildinizin nefes almasını sağlayarak cildinizin daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu