Yaşam

Botoks Etkili Doğal Maske

Doğal Maske

Cilt yaşlanmaya başlayınca elastikiyetini kaybeder ve dolayısıyla sarkmalar ve yıpranmalar meydana gelir.

Yüzün toparlanması ve genç görünmesi için yapılan estetik cerrahiler, kısa zamanlı bir etki yaratmasının yanında oldukça maliyetli ve acı verici yöntemlerdir. Cildi gençleştiren yöntemler arasında olmasına rağmen, kadınların sıklıkla tercih ettiği uygulamalar değildir.

Kimyasal içeriği bulunan, botoks etkisi yapan kozmetik ürünleri ise cilt yapısında alerjik reaksiyonlara sebep olduğu gibi, sağlığı tehdit eden sorunlara da yol açmaktadır.

Doğaya ve organik ürünlere olan talebin hızla arttığı çağımızda, bitkisel bakım ürünleri ve uygulamalarına olan ilgi de çoğalmıştır.

Cildinizi toparlayan ve kırışıklıkları azaltan botoks etkili doğal maske sayesinde, daha genç bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Evde kolayca bulunan malzemelerle yapılan yüzü gerginleştiren maske sayesinde, sizde gençlik yıllarınıza geri dönebilir, güzelliğinizle herkesi kıskandırabilirsiniz.

Botoks etkili doğal maske için gereken malzemeler

1 şeker kaşığı limon suyu, 1 şeker kaşığı süt, 1 şeker kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, yarım çay kaşığı tuz.

Botoks etkili maskenin yapılışı ve uygulanışı

Öncelikle yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak temizleyin ve ardından iyice kurulayın. Cam veya porselen bir tabak alarak, içine limon suyu ve sütü koyarak karıştırın. Karışımın içine yumurta sarısını, balı ve tuzu da ekleyerek, birbirlerine iyice karışmasını sağlayın.

Hazırladığınız maskeyi, gözaltlarınız hariç tüm yüz bölgesine 1 kat sürün ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonra, ikinci kat olarak hazırladığınız maskeden yüzünüze sürün. Tekrar 15 dakika bekledikten sonra, kalan maskeyi de üçüncü kat olarak yüzünüze sürün ve yaklaşık 30 dakika yüzünüzde bekletin. Sürenin dolmasının ardından, yüzünüzü önce ılık su ile daha sonra da soğuk su ile yıkayarak kurulayın.

Botoks etkili doğal maske uygulamasının etkisini hemen fark edecek, aynanın karşısında gördüğünüz görüntüden gayet memnun olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu