Gebelik

Tüp Bebekte Başarı Şansımız Ne Kadar?

Kadınların ve erkeklerin anne baba olma yolundaki en son umutları olan tüp bebek konusunda çiftler başarılı olma şanslarını merak eder.

Tüp Bebek Yöntemi Nedir?

Çiftlerin bebek sahibi olmasında yardımcı olan tüp bebek yöntemi ülkemizde de yaygın olarak kullanılır. Pek çok çift son çare olarak tüp bebek yöntemine başvurur. Öncelikli olarak çiftlere tüp bebek nedir sorusunu açıklamak gerekir. Tüp bebek yöntemi anneden alınan yumurta ile babadan alınan spermin laboratuar ortamında döllenmesidir. Döllenen yumurta da annenin rahmine yerleştirilir. Bu sayede de annenin hamile kalma şansı da artar.

Tüp bebek yöntemi denenirken çiftlerin taşıması bir takım kriterler bulunur. Bunlardan ilki yaştır. Tüp bebek yöntemine başvuru yapmak için kadının en fazla 45 yaşında olması gerekir. Aksi durumda tüp bebek yöntemine başvurulmaz. Bu yöntem özellikle spermi yeterince kaliteli olmayan erkekler için uygundur. Dışarıda döllenen yumurta sayesinde sperm kalitesi nedeni ile oluşamayan gebeliklere de çözüm bulunur. Tüp bebek yöntemi uygulaması sayesinde de çiftler sonunda istedikleri bebeğe sahip olabilir.

Tüp Bebek Yönteminde Başarı Şansı Nasıl Artar?

Aileler için tüp bebek yönteminde başarılı olmanın nasıl artıracağı da merak konusudur. Bu konuda pek çok çift son derece büyük bir merak yaşar. Anne ve baba adaylarını heyecanlandıran bu yöntem her çift için farklı oranda bir şans sunar.

Erkeğin sperminin kalitesi ya da kadının yaşı gibi etmenler tüp bebek yönteminin şansını da etkiler. Bu nedenle de tüp bebekte başarı şansımız ne kadar sorusunu yönelten çiftlere farklı cevaplar verilir. Kadının yaşı küçüldükçe, tüp bebek yönteminin başarıya ulaşması daha yüksektir. Erkek için de sperm kalitesi bu şansı artıran bir etmendir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu