Genel Bilgiler

Bal Maskesi Çeşitleri

 

Bal Maskesi Çeşitleri

 

Bal içerisinde ki mineral ve vitaminler açısından oldukça zengin bir besin maddesidir ve bu özelliği sayesinde de hem güzellik uzmanları,hem de cilt doktorları tarafından mutlaka önerilen bir besin maddesidir. Özellikle ciltte onarmayı hızlandırır ve parlak bir görünüm oluşmasını sağlar.
Parlak bir Cilt İçin Bal Maskesi
1 yemek kaşığı bal
yarım yemek kaşığı limon suyu ( kendiniz sık malısınız hazır limon suları katkı maddesi içerdiğinden maskenin doğallığını yok eder. )
Limon suyu ve bal bir birine tamamen karışana kadar bir kaşık yardımı ile karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz bu karışımı yavaşça yüzünüze sürmelisiniz ve yaklaşık 20 dakika süre ile bekletmelisiniz. Sonrasında ılık su ile hafif dokunuşlarla yıkamalısınız. Bu maske cildinizin çok canlı ve de parlak gözükmesine yardımcı olacaktır. Maske ortalama haftada en az 1 kez uygulanmalıdır.
Cildi Nemlendiren Bal Maskesi
1 çay bardağı süt
1 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı bal
Yoğurt ve süt iyice karıştırılmalı, karışımın içerisine bal eklenmeli ve üç madde bir birine iyice karışana kadar karıştırılmalıdır. Bu maskenin içerisindeki maddeler tamamen protein ağırlıklı olduğundan tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayınız. Ortalama haftada 2 kez uygulanması cildinizi hem nemlendirecek hem de çok yumuşak bir yüzünüz olmasını sağlayacaktır.
Cildi Sıkılaştıran Bal Maskesi
2 tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı tarçın
Bal ve tarçın tamamen macun kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Diğer maskelerden çok farklı özellikleri bulunmaktadır. Sonuçlarını en iyi şekilde almak için yüzünüze sürdükten sonra ortalama 1 saat beklemeniz gerekmektedir. 1 saat geçtikten sonra hafif dokunuşlar ile ılık su yardımıyla yıkamalısınız. Bu maskenin en büyük özelliği cildinizde var olan sivilcelerinizi kurutarak yok etmesidir. Ayrıca cildin gözeneklerinin sıkılaşmasına da yardımcıdır. Yani bal ve tarçın mükemmel bir ikili olup cildin güzelleşmesini sağlar.
Cilt Rengini Düzenleyen Bal Maskesi
4 aspirin
1 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı su ( su ılık olmalıdır )
Aspirinler suda tamamen eritilmelidir. Ardından içerisine bal eklenmeli ve yüze sürülebilecek kıvama gelene kadar karıştırılmalıdır. Hazırlanmış olan karışım bütün yüze sürülmelidir. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletmelisiniz ve mutlaka ılık su ile yıkamalısınız. Maskeyi yüzünüzden yıkadıktan sonra cildinizin önceki ve sonra ki hallerini karşılaştırdığınızda şok olacaksınız. Çünkü bütün gözeneklerin kapandığını göreceksiniz. Aspirin ve bal cildin rengini düzenler ve doğal görünümüne kavuşmasını sağlar. Hafta da 1 defadan fazla uygulanmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu