Genel Bilgiler

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Siyah Noktaları Giderici Cilt Maskesi

Siyah Noktaları Giderici Cilt Maskesi

Siyah noktalar, istenmeyen ve pek çok kişinin yaşadığı sıkıntılardan biridir. Gözenekleri tıkayan yağların ve çeşitli maddelerin hava ile teması sonrası oksitlenme sebebi ile siyahlaşan ve çok kötü görünen oluşumlardır. Evde yapılan güzellik maskeleri, pek çok amaç için kullanılsa da, siyah noktalar üzerinde pek etkili olamazlar. Ancak siyah noktaları giderici cilt maskesi tarifi de vardır. Bu karbonat ile hazırlayacağımız maske sayesinde kısa bir süre sonra kolaylıkla siyah noktalardan kurtulmamız mümkün olacaktır.
Siyah Noktaları Giderici Cilt Maskesi Malzemesi
1 yemek kaşığı karbonat
1 yumurta akı
3 yemek kaşığı su

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Maskeyi hazırlamak için, öncelikle yumurta akını iyice çırpalım ve diğer malzemeleri içerisine ekleyerek, biraz daha karıştıralım. Bu işlemi yaparken metal kullanmamaya özen göstermekte yarar vardır. Cam veya porselen bir kapta tahta ya da plastik kaşık kullanabiliriz.Evde yapılan güzellik maskeleri için bu uygulamaya dikkat edersek, daha iyi sonuçlar alabiliriz.
Hazırladığımız karışımı yüzümüze sürelim. Özellikle siyah nokta bulunan yerleri, bir müddet ovalım ve maskemizi kurumaya bırakalım. Maske kurumaya başlayınca yüzümüzün gerildiğini hissedeceğiz, bu sizi rahatsız etmesin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak maskemizi rahatça çıkarabiliriz.
Siyah noktaları giderici cilt maskesi sayesinde, kısa bir süre sonra siyah noktalarınızın kendiliğinden kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca uygulamaya 15 günde bir olarak devam etmeniz halinde, yüzünüzde yeniden siyah nokta oluşumunu da engelleyeceği için, artık siyah noktalar problem olmaktan çıkacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu