Ekonomi

Puan Kazandıran Kredi Kartları Seçenekleri Nelerdir?

Puan Kazandıran Kredi Kartları Seçenekleri Nelerdir? Kredi kartlarının kullanımları ile gerçekleşen puanlama sistemleri genel olarak benzerdir. Konuyla ilgili detaylar yazımızda yer almaktadır.

Puan kazandıran kredi kartları günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Son zamanlarda kredi kartı kullanımlarında yoğun artışlar yaşanıyor. Bankalar da kredi kartım kullanımlarının daha çok artmasını sağlamak için farklı kampanya çeşitlerini uygulamaktadır. Pek çok banka; kredi kartlarının kullanımları ile gerçekleşen puanlama sistemini uyguluyor.

Bankaların sundukları kredi kartı puanlama sistemi genel olarak belirli bir harcama sonrası kazanılır. Puanlar belirli bir sayıya ulaştıklarında ise kullanılır. Özelliklede puanlama sistemi ile alışveriş yapan pek çok kişi vardır. Günümüzde puanlama sistemleri olan kredi kartlarından bazıları şunlardır;

  • Akbank Axess
  • Vakıfbank Word Card
  • Garanti BBVA Flexi kart
  • Yapı Kredi Word Card
  • Denizbank Bonus
  • QNB Finans Bank CardFinans
  • Halkbank Paraf
  • İş Bankası Maximum

Kredi Kartı Puan Sorgulama

Son zamanlarda nakit para akışları oldukça azalmış durumdadır. Genel olarak kredi kartı kullanıcıları maddi durumlarını kredi kartlarını göre ayarlamaktadır. Kredi kartı kullanıcıları için kredi kartlarında biriken puanlarda önemlidir. Çünkü maddi durum harcamalarda biriken puanlarda tercih ediliyor. Genel olarak kredi kartı puan sorgulama sistemi günümüzde dijital bankacılık uygulamaları ile gerçekleşiyor.

Dijital bankacılık sistemi ile birlikte günümüze kredi kartlarında puan birikimleri daha kolay olarak takip ediliyor. Eğer dijital bankacılık uygulamasını kullanmak istemeyenler ise bankaların kendileri ait olan atm bölümlerinden öğrenirler. Günümüzde kredi kartlarında puan çeşitleri; çoğu zaman kartların bir yıllık kullanımları sonrasında kullanılıyor. Kredi kartlarında puan çeşitlerini daha çok gençler kullanmaktadır. Bankaların anlaştıkları bazı yerlerde yapılan harcamalar kredi kartı puanları daha yüksek oluyor. Kredi kart kullanıcıları bu tarz puan kullanım bilgilerini kredi kartı kullandıkça öğreniliyor.

Online Kredi Kartı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Günümüzde kredi karı kullanım yaşları düşmüştür. Çünkü nakit para akışının az olmasından kaynaklı olarak sürekli kredi kartı çeşitleri kullanılıyor. Genel olarak ise pek çok kişi birden fazla kredi kartı kullanmaktadır.

Son yıllarda sürekli olarak online platformlardan kredi kartı başvuruları daha çok yapılmaktadır. Online kredi kartı başvuruları genel olarak bankaların kendi resmi sitelerinden oluşuyor. Gerekli bilgi çeşitleri form üzerinden eklenir. Değerlendirme sonucu ise sms olarak iletilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu